MENU

Edukacja

Dizajn recyklingowy -III spotkanie

8 grudnia 2012 w "Fabryce Św. Mikołaja” wspólnie tworzyliśmy najwspanialsze (bo własnoręcznie wykonane) prezenty świąteczne. Omijając zatłoczone sklepy, przy kolędach i piernikach, wspólnie wyczarowaliśmy niepowtarzalne, wyjątkowe upominki oraz ich opakowania. Wszystkie rzeczy powstały oczywiście z surowców wtórnych.

Senior-Junior Dizajn

Otwarte warsztaty MISIETUPODOBA

dla dorosłych

Zapraszamy na warsztaty 11 maja (sobota) godz. 17:00 - 19:00
Zapisy pod numerem telefonu 95 733 25 66

Recyclingowa ingerencja w przestrzeń publiczną.
Tym razem z dziećmi zamienimy się w artystów streetartowych, by jak zwykle ze śmieci zmienić otaczającą nas przestrzeń.
Będziemy dekorować ubytki w chodnikach, dodawać znaki drogowe, itp.
Dzieci prosimy, by przyniosły wszystkie uzbierane i przeznaczone do wyrzucenia przedmioty nieorganiczne.

MISIETUPODOBA IV edycja - II spotkanie

BLUZECZKA BABCI WCZORAJ-SUKIENKĄ WNUCZKI DZIŚ

8-9.11.2012

Na kolejnych warsztatach MISIETUPODOBA DIZAJN poddaliśmy recyclingowi niemodne, stare ubrania. Ze starych krawatów robiliśmy rękawiczki, z rękawiczek krawaty. Przyniesione rzeczy automatycznie straciły swoje dotychczasowe przeznaczenie, by narodzić się w nowej nieoczekiwanej dla wszystkich roli. Głównymi aktorami spektaklu przemiany starego w nowe, stały się rzeczy nienoszone; bluzki, spodnie, sukienki, spódnice, rajstopy, skarpetki, rękawiczki bez pary, buty, paski, krawaty, kurtki, bluzy, swetry, cekiny, guziki i inne rzeczy od dawna zalegające w szafie.

Dizajn Recyklingowy-II spotkanie

10.11.2012 w sobotę po raz drugi odbyły się warsztaty dla dorosłych pn. Dizajn Recyklingowy. Tym razem na warsztat wzięliśmy niemodne, stare ubrania: bluzki, spodnie, sukienki, spódnice, rajstopy, skarpetki, rękawiczki bez pary, buty, paski, krawaty, kurtki, bluzy, swetry, cekiny, guziki i inne rzeczy od dawna zalegające w szafie. Wspólnie próbowaliśmy zmienić ich pierwotną funkcję. Koszula męska stała się sukienką, spodnie stały się spódnicą. Na zajęciach wspólnie szyliśmy, łączyliśmy, wiązaliśmy, pruliśmy tworząc niezwykłe ubrania.

Senior-Junior Dizajn-I spotkanie

13.10.2012 odbyły się pierwsze warsztaty z cyklu Senior-Junior DIZAJN dla grup zorganizowanych oraz dla rodzin.

Uczestnicy pierwszych zajęć zajęli się konstruowaniem domków dla lalek oraz garaży dla aut. Dzieci pracowały w grupach, które prowadzili kierownicy budowy - seniorki z Uniwerystetu Trzeciego Wieku oraz rodzice.

Z rzeczy niepotrzebnych, przeznaczonych do wyrzucenia: kartonów, gazet, papierów pakowych, butelek, tkanin i tworzyw sztucznych, uczestnicy stworzyli domki dla lalek lub innych wymyślonych przez siebie stworzeń.

Senior-Junior Dizajn -III spotkanie

8 grudnia 2012 w "Piekarni Św. Mikołaja" pomogliśmy Św. Mikołajowi stworzyć kolekcję najpiękniejszych pierniczków. Do ich produkcji pierników nie używaliśmy foremek, potraktowaliśmy ciasto jak glinę, w której rzeźbiliśmy kształty, jakie chcielibyśmy podarować bliskim. Każdy pierniczek był niepowtarzalny i symbolizował życzenie, które chcielibyśmy złożyć najbliższej osobie.
Następnie pierniczki pięknie opakowaliśmy, by gotowe do podarowania czekały pod choinką na szczęśliwego właściciela.

Dizajn Recyklingowy

Otwarte warsztaty MISIETUPODOBA

dla dorosłych

11 maja zapraszamy na wspólne tworzenie taboretów, krzeseł, siedzisk, hamaków i huśtawek.
W ruch ruszy wyrzynarka i wkrętarka.
Ze starych opon samochodowych, beczek, trocin, tkanin, sznurka zmontujemy najoryginalniejsze i niepowtarzalne obiekty do siedzenia.
Obserwujcie jakich śmieci chcecie się pozbyć i zamiast odsyłać je do śmietnika, wspólnie spróbujemy je reanimować, nadając im nową funkcję.

godz. 17:00 - 19:00

Zapisy pod numerem telefonu 95 733 25 66

Senior-Junior Dizajn-II spotkanie

10.11.2012 w sobotę odbyły się drugie z cyklu warsztaty Senior-Junior Dizajn dla grup zorganizowanych oraz dla rodzin.

Wspólnie poddaliśmy recyclingowi niemodne, stare ubrania. Ze starych krawatów robiliśmy rękawiczki, z rękawiczek krawaty. Przyniesione rzeczy automatycznie straciły swoje dotychczasowe przeznaczenie, by narodzić się w nowej nieoczekiwanej dla wszystkich roli. Głównymi aktorami spektaklu przemiany starego w nowe, stały się rzeczy nienoszone.

MISIETUPODOBA IV edycja - I spotkanie

Domki dla lalek

 

11-12.10.2012

 

 


W tym roku szkolnym zajęcia MISIETUPODOBA zyskały nową nazwę tj. JUNIOR DIZAJN warsztaty z reinkarnacji rupieci. Dzieci podczas tego cyklu spotkań nauczą się jak w kreatywny sposób przetwarzać stare, nieużywane rzeczy nadając im nową funkcję, nowy wygląd. 

Na pierwszych warsztatach zajęliśmy się konstruowaniem retro domków dla lalek oraz retro garaży dla aut.
Dzieci pracowały w 4-5 osobowych grupach i wspólnie konstruowały domki, podobne do tych, które budowaliśmy my w ich wieku, kiedy takich zabawek w sklepach nie było.
Budynki powstały z rzeczy niepotrzebnych, przeznaczonych do wyrzucenia.

 

Dizajn Recyklingowy-I spotkanie

13.10 odbyły się pierwsze warsztaty dla dorosłych z cyklu Dizajn Recyklingowy. Przy kawie i herbacie w dobrym twórczym klimacie pracowaliśmy nad lampami. Każdy z uczestników stworzył lampę według własnego projektu z materiałów recyklingowych: tkanin, ociepliny do rur, tworzyw sztucznych, papieru itp.

Zapraszamy na kolejne zajęcia 10.11.2012 o godz. 17:00-19:00.

 

«12»