MENU

Edukacja

Spotkanie III - grudzień 2009

Zajęcia teatralne w ramach „Karuzeli” w tym roku odbyły się w dwóch odsłonach. Od 14 do 17 grudnia podczas „Teatralnych przemian” Beata Chorążykiwicz zamieniała dzieci za pomocą czarodziejskich farbek i masek w przeróżne postaci z bajek: Dziwaczka, Żuka, Kurkę, Złotego człowieka, Lisa i Lwa. Natomiast 18 grudnia Teresa Lisowska-Gałła przeprowadzała z małymi aktorami „Zabawę w słówka”. Dzieci ćwiczyły refleks, dykcję i koordynację, a także nauczyły się ważnych zwrotów po „łacinie”: „Krakręmija, Tulismanorę”. Obie panie są aktorkami w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Spotkanie I - październik 2009

"Wytatuujmy razem ścianę" to tytuł pierwszego spotkania w ramach Warsztatów Sztuki "Karuzela" w 2009 roku. Od 19 do 23 października Krzysztof Matuszak, artysta malarz, pokazywał uczestnikom, jak istotny jest wybór motywu nie tylko w tatuażu. Ściana pokryła się ważnymi dla dzieci tematami: zwierzątka, dom, kosmici, Gwiezdne Wojny, tęcza, zamki, księżniczki, motylki, czyli tym wszystkim, co najbardziej pochłania młodych twórców.

Spotkanie VII - kwiecień 2009

W dniach 24 i 27-30 kwietnia na zajęcia podczas Karuzeli przybył „Papierowy zwierzyniec”. Kolorowe żaby, myszki i pingwiny powstawały pod opieką Józefa Kodzia, artysty malarza. Kto by pomyślał, że z prostych kolorowych kółek mogą powstać tak fantastyczne zwierzaki?

Spotkanie V - marzec 2009

Warsztaty pt. „Mój inny portret” poprowadził Sławomir Sajkowski, artysta fotografik., który sfotografował każde dziecko  w zaaranżowanym studiu. Następnie ich portret został zmieniony w programie komputerowym. Dzieci poznały możliwości nowoczesnej edycji zdjęć.

Spotkanie II - listopad 2009

"Mało nas", czyli dziecięce zabawy i tańce ludowe to zajęcia, które poprowadziła Maria Szupiluk, kierownik artystyczny i choreograf Zespołu Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy”. W dniach od 16 do 20 listopada podczas warsztatów dzieci bawiły się w: Króla lula, Figury zmieńcie się, Nie chce Cię znać. Skakały przez Szczura a także tańczyły Kaczora. Dzięki opowieściom Pani Marii Szupiluk przeniosły się w czasie i dowiedziały, jak wyglądało dawniej życie dzieci na wsi.

Spotkanie VIII - maj 2009

W maju (18-22.05) poznawaliśmy "Struktury przestrzenne". W ich świat wprowadził nas pan Gustaw Nawrocki, artysta malarz. Pojazdy latające, strzelające maszyny, twierdze obronne a także konie, żuki, perkusja i inne niesamowite obiekty zapełniły salę w Miejskim Ośrodku Sztuki. Okazało się, że gdy składamy proste elementy możemy z nich zrobić cały wszechświat!

Spotkanie VI - marzec/kwiecień 2009

W dniach od 30 marca do 3 kwietnia w trakcie Karuzeli "zagrała" "Orkiestra". Pod czujnym okiem "dyrygenta" Krzysztofa Matuszaka, artysty malarza, dzieci wycinały i układały w formie komiksu postaci wraz z instrumentami. W orkiestrze na gitarach, harfach, bębnach, trąbkach zagrały syreny, niedźwiedzie, małpki oraz inne kosmiczne stworzenia.

Spotkanie IV - styczeń 2009

W styczniu Karuzela przebiegła pod hasłem "Spektakl od kulis". Zajęcia teatralne poprowadziły aktorki Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.: Beata Chorążykiewicz oraz Kamila Pietrzak. Podczas warsztatów trwających od 26 do 30 stycznia dzieci mogły usłyszeć o tym, jak wyglądają prace nad przedstawieniem teatralnym. Poznały niektóre tajniki sztuki aktorskiej i wykonały ćwiczenia rozgrzewające: ruchowe i emisji głosu. W ruch zostały wprawione także pacynki, kukiełki, marionetki i jawajki.