MENU

Edukacja

MOS na konferencji pt. Sztuka w szkole

Z radością informujemy, że Miejski Ośrodek Sztuki, na zaproszenie organizatora, wziął udział w konferencji z cyklu „Sztuka edukacji”  pt. „Sztuka w szkole. Konieczności, możliwości, potrzeby”, mającej na celu refleksję nad rolą sztuki w edukacji szkolnej. Konferencja odbyła się 19-20.11.2015 r. w Galerii BWA w Zielonej Górze.

O projektach edukacyjnych Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie Wlkp. tj.: Sztuka + Działanie = SZTUKowanie, SZTUKowanki, SZTUKO(S)TWORY, Warsztaty Sztuki Karuzela i WAKACJOIMAGINACJE, opowiedziała Agnieszka Kowalska-Kucharczyk

 

Warsztat architektoniczny

25 stycznia br. spotkaliśmy się na warsztacie architektonicznym, podczas którego próbowaliśmy zgłębić tajniki zawodu architekta. Poznaliśmy nietypowe rozwiązania architektoniczne: dom-orzeszek, dom-bąbel, dom-ufo. Następnie każdy uczestnik przemienił się w architekta i zaczął projektować swój dom. Po części rysunkowo-projektowej zabraliśmy się do pracy-z pudełek kartonowych i rolek każdy stworzył makietę swojego budynku. Wspólnie stworzyliśmy makietę miasta marzeń.

FOTOWARSZTATY

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne ze Sławkiem Sajkowskim.

Ruszamy od styczna 2016 r. (zajęcia raz w tygodniu po 2 godziny)

Koszt 100 zł na miesiąc.

Zapisy: s@sajkowski.pl lub galerie@mosart.pl