MENU

Edukacja

Dizajn Recyklingowy

Otwarte warsztaty MISIETUPODOBA

dla dorosłych

 

11 maja zapraszamy na wspólne tworzenie taboretów, krzeseł, siedzisk, hamaków i huśtawek.
W ruch ruszy wyrzynarka i wkrętarka.
Ze starych opon samochodowych, beczek, trocin, tkanin, sznurka zmontujemy najoryginalniejsze i niepowtarzalne obiekty do siedzenia.
Obserwujcie jakich śmieci chcecie się pozbyć i zamiast odsyłać je do śmietnika, wspólnie spróbujemy je reanimować, nadając im nową funkcję.
 

 

Zapraszamy wszystkich posiadaczy przedmiotów, których przeznaczenia nikt nie pamięta, zbieraczy skarbów ze strychów, kolekcjonerów pawlaczowych. Jeśli czujesz, że twoje zbiory dojrzały już do tego, by je wyrzucić, przynieś je, wspólnie nadamy im nowe życie! Przerobimy bluzeczkę babci na sukienkę wnuczki, z czajnika wyczarujemy żyrandol, z kanistra - taboret.

 

Uczestnicy warsztatów zmierzą się z tematem stare-nowe poprzez przetwarzanie rzeczy zużytych, nadawanie im nowej, współczesnej formy. Ideą zajęć jest reanimowanie rzeczy niechcianych oraz zmienianie ich przeznaczenia tak, by znów stały się użyteczne np. stary parasol zamieni się w żyrandol, a plastikowa butelka w portfel. Tworzywem będą m.in. nienoszone ubrania, meble, biżuteria, przedmioty gospodarstwa domowego, zapomniane miejsca. 

Zapraszamy dorosłych, którzy chcą rozwijać się w kierunku projektowania przedmiotu.

W ramach warsztatów Dizajn Recyklingowy uczestnicy zaprojektują koszulki dla wnuczków lub swoich dzieci, będą reanimować meble z PRL-u, z bluzeczki babci wykonają sukienkę dla wnuczki – córki, wystąpią w filmie reklamującym warsztaty i prace wykonane w trakcie warsztatów. Finałem zajęć będzie pokaz filmu połączony z efektami 5D - smak, zapach, wiatr oraz wystawa New Old Design połączona z aukcją dzieł.
 

Zajęcia będą odbywały się raz w miesiącu, w soboty w Miejskim Ośrodku Sztuki.

 

Terminy warsztatów:

6.04.2013

11.05.2013

 

godz. 17:00 - 19:00

 

Zapisy pod numerem telefonu 95 733 25 66

koordynator projektu: Agnieszka Kowalska - Kucharczyk

 

odpłatność 30 zł/os.

ilość miejsc ograniczona

 

Warsztaty dla seniorów w ramach Kontener art w Poznaniu:

 

Warsztaty prowadzą:
Ewa Kozubal - absolwentka ASP w Poznaniu. W 2004 roku dyplom z wyróżnieniem w pracowni rzeźby u prof. J. Berdyszaka.
Ewa Bone - absolwentka ASP w Poznaniu. W 2003 roku dyplom z wyróżnieniem w pracowni rzeźby u prof. W. Kujawskiego. W latach 2003-2004 asystentka w pracowni M. Bałki.
Od 2002 roku działają wspólnie w grupie MISIETUPODOBA. Zajmują się instalacją, performance, happeningiem. Swoje akcje często przeprowadzają w przestrzeni ulicznej. Biorą udział w wystawach w kraju i zagranicą.

 

I warsztat: http://www.mosart.pl/page2242

II warsztat: http://www.mosart.pl/page2348

III warsztat: http://www.mosart.pl/page2391

IV warsztat: http://www.mosart.pl/page2454

V warsztat: http://www.mosart.pl/page2508


wróć