MENU

Edukacja

MISIETUPODOBA IV edycja

Jeszcze tylko kilka miejsc wolnych!
MISIETUPODOBA
Warsztaty Junior Dizajn 2012/2013. Czwarta edycja.
Zapraszamy klasy I-III szkół podstawowych.
Zapisy pod numerem telefonu 95 733 25 66
Odpłatność za 1 warsztat wynosi 6 zł/os (ze szkół publicznych na terenie miasta Gorzów Wlkp.)
Dla pozostałych szkół: 10 zł/os
Decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona.
W tym roku uczestnicy zmierzą się z tematem stare-nowe poprzez przetwarzanie rzeczy zużytych, nadawanie im nowej, współczesnej formy.

Przystanek Projektowanie - otwarcie wystawy, warsztaty

15 czerwca 2012, godz. 17.30, ul. Chrobrego, lokal użytkowy w centrum Gorzowa. Co chwilę słychać turkot przejeżdżającego tramwaju.

W tej scenerii otworzyliśmy wystawę plakatu młodych gorzowian. Zaprezentowali się Jagoda Karłowska, Monika Grubizna, María Inés Gul,
Krzysztof Matuszak, Tomasz Sozański.

Artyści mieli niełatwe zadanie: w formie graficznej powiedzieć o zjawiskach, obyczajach czy miejscach typowych dla naszej gorzowskiej czy polskiej rzeczywistości.

MISIETUPODOBA III edycja - VII spotkanie

Na kolejnych warsztatach MISIETUPODOBA z drucików, koralików, wykałaczek, papieru, sznurków, szmatek, zakrętek od słoików dzieci stworzyły „Orkiestrę ciszy”- grające rzeźby kinetyczne. Każda klasa to osobny band, w którym muzykami i instrumentami stały się obiekty zrobione przez uczniów. Uczestnicy nie tylko mieli za zadanie zastanowić się nad wizualną stroną instalacji, ale również tak zaprojektować rzeźby, by przy podmuchu wiatru poruszały się oraz wydawały dźwięki. Zajęcia miały uwrażliwić młodych kompozytorów na dźwięki zastane.

MISIETUPODOBA III edycja - V spotkanie

- Czym jest rzeczywistość?

- To co nas otacza, co jest prawdziwe, czego można dotknąć, obejrzeć.

- A jaka jest rzeczywistość w grach komputerowych?

- Nieprawdziwa, zmyślona, wirualna.

A gdyby tak spróbować połączyć obie rzeczywistości. Włączyć takie opcje, jakie chcemy. Zbudować świat od podstaw: ludzi, zwierzęta, dziwne stworzenia, miasta, pojazdy... Zaprojektować, niczym w grze, życie wymyslonych stworzeń, to, co robią, co jedzą, czym się zajmują. Takie trudne zadanie otrzymały dzieci podczas lutowych warsztatów MISIETUPODOBA.

Targi Organizacji Pozarządowych i Instytucji Kultury 2012

Targi Organizacji Pozarządowych i Instytucji Kultury w Galerii ASKANA

W dniu 22.09.2012 odbyły się otwarte warsztaty Upcyclingowe MISIETUPODOBA czyli jak ze starych rzeczy wyczarować nowe. Zajęcia skierowane były do dzieci i ich rodzin oraz wszystkich chętnych.

MISIETUPODOBA III edycja - VIII spotkanie

Na majowych zajęciach dzieci inspirując się obrazem jednego z mistrzów malarstwa Pietera Breugla ("Walka karnawału z postem") zbudowały trójwymiarowe dzieło.

Na przygotowanych wcześniej z desek formach malowały samodzielnie poszczególne elementy. Zamieniły obraz w przestrzenną instalację.

 

MISIETUPODOBA III edycja - VI spotkanie

Kim są Reptylianie?
Jak wyglądają?

Czym się zajmują?

Z takimi pytaniemi zmierzyli się uczestnicy kolejnych warsztatów MISIETUPODOBA.

Dzieci tym razem pracowały nad formą przestrzenną. Nie była to typowa, tradycyjna rzeźba. Głównym materiałem, z którego tworzyły były tkaniny, wata. Każde dziecko z niezwykłym staraniem używając nitki i igły, wykonało fragment postaci, a następnie poszczególne części zostały zszyte. W ten sposób powstali Reptylianie - wielogłowe i wielorękie stwory.

MISIETUPODOBA III edycja - IV spotkanie

Dzieci podczas warsztatów zaprojektowały i zbudowały swój własny dom. Mali architekci mieli nietypowe zadanie, bo materiałem budulcowym byli oni sami. Ze swoich ciał ułożonych w różnych konfiguracjach stworzyli kanapy, stoły, szafy, fotele, lampy. Tak umeblowane mieszkanie zostało sfotografowane, a następnie powstanie z tego katalog. Wszystkie „meble” dzieci mogły zabrać do domu, aby stworzyć niepowtarzalny wystrój w swoim własnym pokoju. Zajęcia nawiązywały do body art, desingu i architektury wnętrz.

«12»