MENU

Edukacja

SZTUKowanie 108 - Salon jesienny

W listopadzie spotkaliśmy się na kolejnych warsztatach pn. SZTUKowanie. Tym razem dzieci obejrzały prezentację prac artystów z woj. lubuskiego pt. „Salon jesienny”. Zainspirowały się 2 pracami Roberta Tomaka i stworzyły matrycę w miękkiej piance, a następnie odbitki na papierze. Na swoje prace przykleiły również sylwetki postaci ludzkich i kolorowe koła. Tematem prac były wymyślone domy/miasta.

SZTUKowanie w pudełku - Sebastian Krok

Zapraszamy do obejrzenia galerii podsumowującej warsztaty SZTUKowanie w pudełku do wystawy Sebastiana Kroka.
Dzieci miały za zadanie stworzyć z gumowej piłki formę swojego superbohatera, a następnie wypełnić ją masą gipsową. Z pudełek, w których otrzymali materiały, powstały tajne bazy superbohaterów.

SZTUKowanie 107 - Czy wiesz, że tęcza świeci w ciemnościach?

„Kolekcja portretów ważnych”
Warsztaty SZTUKowanie powracają! 

Podczas październikowych warsztatów dzieci poznały prace z kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, m.in. prace Jerzego Ryszarda Jurry Zielińskiego. Artysta sportretował sygnatariuszy Aktu Końcowego Konferencji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, która odbyła się w 1975 r. w Helsinkach. Inspirując się symbolicznym i schematycznym charakterem portretów artysty, dzieci wykonały portrety ważnych dla siebie osób. W ten sposób powstała tytułowa „Kolekcja portretów ważnych”.

SZTUKowanie w pudełku

Na kolejny lockdown przygotowaliśmy dla dzieci w wieku 7-11 lat nowe warsztaty w pudełku. 
Tym razem zapraszamy na warsztat SZTUKowanie, podczas którego zobaczycie online wystawę Sebastiana Kroka „Village people” i zainspirowani jego pracami stworzycie swoich superbohaterów. Nie nudźcie się w domu! Twórzcie z nami!

W pudełku znajdziecie, prócz potrzebnych materiałów, ulotkę wraz z opisem prac artysty, inspiracjami i szczegółowymi wskazówkami jak zrobić swoje dzieło.

Koszt pudełka 10 zł (plus koszty przesyłki, jeśli nie odbiorą Państwo osobiście w MOSie)

Informujemy, że lista jest zamknięta. Tych co się sapisali zapraszamy po odbiór pudełek 8.04 w godz.8:00-16:00