MENU

Edukacja

SZTUKowanie 40.- Czeremuszkin-Chrut, Pfanner

1 października br. w ramach SZTUKowania spotkaliśmy się z kolejną grupą uczestników. Tym razem były to cztero i pięciolatki z grupy "Słoneczka" z Przedszkola Gminnego z Wawrowa.
Wspólnie obejrzeliśmy dwie wystawy: obiekty, instalacje Carmen Pfanner (GSN) i malarstwo Agaty Czeremuszkin – Chrut (BWA). Instalacje „Kraftwerk” i „Corps Plastique” Carmen Pfanner skłoniły dzieci do poszukiwania skojarzeń z obiektami, które widzą. Parówki, kiełbasy, miasto, maszyny, szpital to tylko niektóre odpowiedzi dzieci. Obrazy Agaty Czeremuszkin – Chrut, na których artystka pokazała schematyczne postaci były inspiracją do naszej pracy twórczej.
Dzieci zostały podzielone na kilka grup kolorów i mieszkańców tajemniczego ogrodu (dżdżowniczek, muszek, pszczółek i biedronek). Wraz z radosną muzyką weszliśmy do ogrodu, gdzie wszystko, co tam rośnie i żyje, zostawia swój kolorowy ślad. Dzieci używając różnych przyborów malarskich zostawiały na dużej kartce papieru ślady, jakie robią muszki, pszczółki, dżdżownice i biedronki. Przypadek, dzięki któremu powstało wspólne dzieło malarskie, jest głównym motywem twórczości Agaty Czeremuszkin - Chrut. Dzieci doświadczyły tego, że można przypadkowo malować, stworzyć coś ciekawego oraz, że można do malowania używać nie tylko pędzla czy wałka, ale także szczoteczki do zębów, gąbki i strzykawki.

 

Agata Czeremuszkin-Chrut "Marilyn i obcy organizm"

 

Scenariusz, prowadzenie: Agnieszka Kowalska-Kucharczyk
Pomoc przy realizacji: Bartosz Grudziński
 


wróć