MENU

Edukacja

MOS na konferencji pt. Sztuka w szkole

Z radością informujemy, że Miejski Ośrodek Sztuki, na zaproszenie organizatora, wziął udział w konferencji z cyklu „Sztuka edukacji”  pt. „Sztuka w szkole. Konieczności, możliwości, potrzeby”, mającej na celu refleksję nad rolą sztuki w edukacji szkolnej. Konferencja odbyła się 19-20.11.2015 r. w Galerii BWA w Zielonej Górze.

Była to trzecia z cyklu konferencji pt. „Sztuka edukacji”. Poprzednie spotkania odbyły się w Galerii Arsenał w Białymstoku i Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie. Wzorem lat ubiegłych podczas konferencji zaproszeni goście zastanawiali się nad możliwościami i sposobami wprowadzania elementów kultury współczesnej do programów nauczania, tym razem z uwzględnieniem specyfiki województwa lubuskiego.

Goście i uczestnicy zaprezentowali projekty własne, zrealizowane bądź dopiero planowane. Pokazali drogi i rodzaje współpracy z instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi oraz artystami.


O projektach edukacyjnych Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie Wlkp. tj.: Sztuka + Działanie = SZTUKowanie, SZTUKowanki, SZTUKO(S)TWORY, Warsztaty Sztuki Karuzela i WAKACJOIMAGINACJE, opowiedziała Agnieszka Kowalska-Kucharczyk

Organizatorzy: Galeria BWA w Zielonej Górze, we współpracy z Muzeum Ziemi Lubuskiej, Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego, Fundacją Salony w Zielonej Górze, Zachętą – Narodową Galerią Sztuki i Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 
więcej: http://sztukaedukacji.zacheta.art.pl/
http://bwazg.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1704&Itemid=1
http://www.gazetalubuska.pl/kultura/art/9104537,galeria-bwa-w-zielonej-gorze-malowanie-kawa-sztuki-wizualne-w-szkole-koniecznie,id,t.html
https://www.facebook.com/events/1018492271505847/


wróć