MENU

Edukacja

MISIETUPODOBA II edycja

Warsztaty sztuki współczesnej MISIETUPODOBA 2010/2011. Druga edycja.
Projekt edukacyjny dla dzieci klas I-III


Warsztaty MISIETUPODOBA są autorskim projektem dwóch artystek  z Poznania Ewy Bone i Ewy Kozubal.  W tym roku bierze w nim udział 16 klas, ok 340 dzieci w wieku 7-9 lat, z Gorzowa, Deszczna i Ulimia.
Warsztaty MISIETUPODOBA w czasie których uczestnicy zapoznają się z różnymi formami wypowiedzi twórczej stawiają sobie za cel przybliżyć sztukę współczesną.

Do udziału w warsztatach zostali zaproszeni inni artyści działający w grupie MISIETUPODOBA. Między innymi Barbara Kaja Kaniewska  - fotografka, która przygotuje razem z dziećmi fotoplastikon. Będzie tam można wcielić się w dowolną postać, sfotografować i wkleić w zupełnie inną rzeczywistość. Inne propozycje zajęć to budowa maszyn do malowania śniegu, produkcja wlepek do rozlepiania w przestrzeni publicznej, czy gry uliczne (LARP).

Artystki o swoim projekcie mówią tak: "Chciałybyśmy, aby ta edycja warsztatów stała się kontynuacją i rozwinięciem, a nie powtórką zeszłorocznych spotkań. Zasadą naszą, która obowiązywała w zeszłym roku i aktualna pozostanie  w tym  jest, aby poznanie odbywało się przez doświadczenie. Indywidualne przeżycie każdego z uczestników. W zeszłym roku poznawaliśmy zagadnienia kierunków sztuki XX wieku. Inspirując się artystami lub używając tych samych technik, kiedy tworzyliśmy swoje dzieła. W tym roku inspiracji poszukamy nieco bliżej. SZTUKA JEST WKOŁO NAS. To zdanie będziemy starały się uzmysłowić dzieciom w trakcie tegorocznych zajęć. Sztuka przepełnia wszystkie aspekty naszego życia, tak jak życie przenika do sztuki. Zdając sobie z tego sprawę w świadomy sposób możemy zająć się autokreacją, ale także wpływać na rzeczywistość, która nas otacza".

Efektem cyklu zajęć będzie wystawa prac wykonanych przez dzieci. Podczas uroczystego zakończenia w czerwcu dzieci, nauczyciele i opiekunowie obejrzą prezentację dokumentującą pracę dzieci.

Zajęcia będą trwały od października 2010 do czerwca 2011.

Zajęcia prowadzą:
Ewa Kozubal-absolwentka ASP w Poznaniu. W 2004 roku dyplom z wyróżnieniem w pracowni rzeźby u prof. J. Berdyszaka.
Ewa Bone-absolwentka ASP w Poznaniu. W 2003 roku dyplom z wyróżnieniem w pracowni rzeźby u prof. W. Kujawskiego. W latach 2003-2004 asystentka w pracowni M. Bałki.
Od 2002 roku działają wspólnie w grupie MISIETUPODOBA. Zajmują się instalacją, performancem, happeningiem. Swoje akcje często przeprowadzają w przestrzeni ulicznej. Biorą udział w wystawach w kraju i zagranicą.
Barbara Kaja Kaniewska - artysta fotografik, absolwentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Fotograf i dziennikarz pracujący w Afryce Wschodniej, Azji oraz Ameryce Środkowej. Członek Stowarzyszenia Misietupodoba, organizuje Festiwal Sztuk Audiowizualnych w Tucznie.

 

     
                                             Projekt dofinansowany                      
                                             z budżetu Miasta Gorzowa Wlkp.   

 

 

Koordynator projektu, kontakt:
Galeria Sztuki Najnowszej, Miejski Ośrodek Sztuki, 
ul. Pomorska 73, 66-400 Gorzów Wlkp.       
Agnieszka Kowalska tel. 095 7 33 25 66
e-mail: galerie@mosart.pl

wróć