MENU

Edukacja

MISIETUPODOBA

23 - 24 maja

Co to jest ekologia? Czym jest recykling? Co można zrobić z surowców wtórnych? Z tymi pytaniami zmierzyły się dzieci uczestniczące w ostatnich już w tym roku szkolnym, warsztatach MISIETUPODOBA.
Zajęcia miały na celu przede wszystkim nauczyć dzieci segregacji odpadów i uwrażliwić na problemy ekologii. Najważniejszym zadaniem było ponowne - twórcze wykorzystanie butelek plastikowych, które każda klasa zbierała jeszcze na kilka tygodni przed zajęciami.
W trakcie warsztatów uczestnicy stworzyli moduły - klocki z zebranych butelek, które posłużą do budowy ekologicznego placu zabaw, który zostanie zaprezentowany na zakończenie warsztatów 13 czerwca.
Następnie plac zabaw zostanie zutylizowany, przez firmę Altvater.


Dziękujemy firmie Warta, która podarowała nam dużą ilość taśmy klejącej :)Zapraszamy 13 czerwca godz. 10.00 na uroczyste zakończenie warsztatów MISIETUPODOBA 2010-2011.
W trakcie uroczystości zostaną wręczone dyplomy oraz zaprezentowane zostaną prace dzieci. Będzie można również zobaczyć dokumentację fotograficzną ze wszystkich zajęć z tego roku szkolnego oraz pobawić się przy muzyce w plastikowym placu zabaw.

 
        
Warsztaty sztuki współczesnej MISIETUPODOBA 2010/2011. Druga edycja.
Projekt edukacyjny dla dzieci klas I-III

Warsztaty MISIETUPODOBA są autorskim projektem dwóch artystek  z Poznania Ewy Bone i Ewy Kozubal.  W tym roku bierze w nim udział 16 klas, ok 340 dzieci w wieku 7-9 lat, z Gorzowa, Deszczna i Ulimia.
Warsztaty MISIETUPODOBA w czasie których uczestnicy zapoznają się z różnymi formami wypowiedzi twórczej stawiają sobie za cel przybliżyć sztukę współczesną.

Do udziału w warsztatach zostali zaproszeni inni artyści działający w grupie MISIETUPODOBA. Między innymi Barbara Kaja Kaniewska  - fotografka, która przygotuje razem z dziećmi fotoplastikon. Będzie tam można wcielić się w dowolną postać, sfotografować i wkleić w zupełnie inną rzeczywistość. Inne propozycje zajęć to budowa maszyn do malowania śniegu, produkcja wlepek do rozlepiania w przestrzeni publicznej, czy gry uliczne (LARP).

Artystki o swoim projekcie mówią tak: "Chciałybyśmy, aby ta edycja warsztatów stała się kontynuacją i rozwinięciem, a nie powtórką zeszłorocznych spotkań. Zasadą naszą, która obowiązywała w zeszłym roku i aktualna pozostanie  w tym  jest, aby poznanie odbywało się przez doświadczenie. Indywidualne przeżycie każdego z uczestników. W zeszłym roku poznawaliśmy zagadnienia kierunków sztuki XX wieku. Inspirując się artystami lub używając tych samych technik, kiedy tworzyliśmy swoje dzieła. W tym roku inspiracji poszukamy nieco bliżej. SZTUKA JEST WKOŁO NAS. To zdanie będziemy starały się uzmysłowić dzieciom w trakcie tegorocznych zajęć. Sztuka przepełnia wszystkie aspekty naszego życia, tak jak życie przenika do sztuki. Zdając sobie z tego sprawę w świadomy sposób możemy zająć się autokreacją, ale także wpływać na rzeczywistość, która nas otacza".

Efektem cyklu zajęć będzie wystawa prac wykonanych przez dzieci. Podczas uroczystego zakończenia w czerwcu dzieci, nauczyciele i opiekunowie obejrzą prezentację dokumentującą pracę dzieci.

Zajęcia będą trwały od października 2010 do czerwca 2011.

Zajęcia prowadzą:
Ewa Kozubal-absolwentka ASP w Poznaniu. W 2004 roku dyplom z wyróżnieniem w pracowni rzeźby u prof. J. Berdyszaka.
Ewa Bone-absolwentka ASP w Poznaniu. W 2003 roku dyplom z wyróżnieniem w pracowni rzeźby u prof. W. Kujawskiego. W latach 2003-2004 asystentka w pracowni M. Bałki.
Od 2002 roku działają wspólnie w grupie MISIETUPODOBA. Zajmują się instalacją, performancem, happeningiem. Swoje akcje często przeprowadzają w przestrzeni ulicznej. Biorą udział w wystawach w kraju i zagranicą.
Barbara Kaja Kaniewska - artysta fotografik, absolwentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Fotograf i dziennikarz pracujący w Afryce Wschodniej, Azji oraz Ameryce Środkowej. Członek Stowarzyszenia Misietupodoba, organizuje Festiwal Sztuk Audiowizualnych w Tucznie.

     
                                                           Projekt dofinansowany                      
                                                     z budżetu Miasta Gorzowa Wlkp.        
                                 Koordynator projektu, kontakt:
Galeria Sztuki Najnowszej, Miejski Ośrodek Sztuki,
ul. Pomorska 73, 66-400 Gorzów Wlkp.       
Agnieszka Kowalska tel. 095 7 33 25 66
e-mail: galerie@mosart.pl
Terminy warsztatów 2010/2011
18-19.10.2010
22-23.11.2010
20-21.12.2010
24-25.01.2011
21-22.02.2011
21-22.03.2011
18-19.04.2011
23-24.05.2011
13.06.2011 uroczyste zakończenie warsztatów, wystawa prac dzieci


wróć