MENU

Edukacja

DOKmovie

DOKmovie (klasy V – VI)

 

Oko kamery potrafi uchwycić wiele ciekawych momentów, wydarzeń, osób. Jest medium, które pozwala poznawać i rozumieć, a przez to oswajać otaczający świat. Nie wystarczy jednak wiedzieć gdzie to oko skierować. Aby film był interesujący dla widza należy poznać podstawowe zasady jego realizacji. Warsztaty w przystępny sposób przeprowadzą uczestników przez poszczególne etapy tworzenia filmu dokumentalnego. Wyposażą ich w podstawową wiedzę i umiejętności pozwalającą w przyszłości na podejmowanie samodzielnych prób. Dodatkowo, pokażą, iż nie trzeba profesjonalnego sprzętu, ale pomysłu jak zatrzymać i utrwalić to, co ważne. Uczestnicy poznają czym jest podział obowiązków na planie filmowym oraz jakie funkcje przy realizacji dokumentu pełnią poszczególne osoby. Zobaczą, że w dokumencie, podobnie jak w filmie fabularnym, potrzebna jest kreatywność, i że materiał dokumentalny można połączyć z innymi rodzajami filmowymi, by wzmocnić jego przekaz.

Zakończeniem zajęć będzie uroczysta premiera materiałów zrealizowanych przez uczestników.

 

Zajęcia prowadzi Dominika Muniak – absolwentka pedagogiki opiekuńczo-resocjalizacyjnej oraz socjologii, członkini DKF Megaron, twórczyni filmów krótkometrażowych oraz teledysków, pasjonatka animacji plastelinowej, współzałożycielka filmowej grupy „Bang! Bang!”, założycielka Fundacji „Galaktyka ART”, autorka filmu dokumentalnego „Gorzów w różowych okularach”.

Odpłatność za udział w zajęciach wynosi 8 zł od osoby.

Zajęcia trwają od października br. do czerwca 2017 r.

 

Cykl uzyskał Certyfikat Filmoteki Narodowej potwierdzający, że podejmowane zagadnienia zgodne są z celami i treściami kształcenia (edukacji i wychowania) zawartymi w aktualnie obowiązującej podstawie programowej kształcenia ogólnego, obowiązującej w polskich szkołach.


wróć