MENU

Edukacja

Ferie ze sztuką 2017 - I tydzień

Ferie ze sztuką 2017 - podsumowanie I tygodnia

Czy sztuka może być inspiracją do własnych dzieł/działań? Co w niej nas zaciekawia? Jakimi metodami/technikami pracują współcześni artyści? Wspólnie z dziećmi spróbowaliśmy odpowiedzieć na te pytania w praktyczny sposób. Warsztaty w ramach Akcji Zima w MOS zainspirowane były sztuką. Sztuką, którą prezentuje Galeria BWA w Miejskim Ośrodku Sztuki. Dzieci poznały ciekawych artystów i nauczyły się w kreatywny sposób przetwarzać ich pomysły. Stały się małymi artystami.
Podczas pierwszego tygodnia ferii obejrzeliśmy trzy wystawy, które zainspirowały nas do tworzenia własnych prac:

1. Stała kolekcja prac Władysława Hasiora – „Autoportret z…?” Dzieci podczas tych zajęć wykonały asamblaże przedstawiające ich z kimś bądź z czymś. Powstały autoportrety z kotkiem, z różami, z piramidami, z rodziną itp.

2. „Sweter Hasiora” - „Fotomontaż z Hasiora””. Dzieci wykonały fotomontaże wykorzystujące reprodukcje prac Hasiora z kolekcji MOS. Powstały m.in. kolorowy wieżo-pomnik, gaming itp.

3. „Synergia” – „Moja wizja miasta”. Dzieci skopiowały używając kalki maszynowej fragmenty różnych miast tworząc nowe, niespotykane miasta.

W I tygodniu ferii wzięły udział dzieci w wieku 7-9 lat

scenariusz, prowadzenie, fot.: Agnieszka Kowalska-Kucharczyk
fot.: Bartosz Grudziński

 


wróć