MENU

Edukacja

Ferie ze sztuką 2017

Ferie ze sztuką 2017

Czy sztuka może być inspiracją do własnych dzieł/działań? Co w niej nas zaciekawia? Jakimi metodami/technikami pracują współcześni artyści? Wspólnie z dziećmi spróbujemy odpowiedzieć na te pytania w praktyczny sposób. Warsztaty w ramach Akcji Zima w MOS zainspirowane będą aktualnymi wystawami w galerii BWA. Dzieci poznają ciekawych artystów i nauczą się w kreatywny sposób przetwarzać ich pomysły. Same staną się małymi artystami.

Zajęcia poprowadzi Agnieszka Kowalska-Kucharczyk - absolwentka gorzowskiego Liceum Plastycznego oraz Uniwersytetu Zielonogórskiego (Katedra Sztuki i Kultury Plastycznej, specjalność: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych). Zajmuje się malarstwem i edukacją artystyczną. Prowadzi warsztaty artystyczne z dziećmi, młodzieżą i nauczycielami (m.in. BWA Zielona Góra, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wlkp., Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp., Ośrodek Rehabilitacyjno- Readaptacyjny w Strychach). Brała udział w „Ogólnopolskim Przeglądzie Projektów artystyczno-edukacyjnych Co Nowego?” (Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu). W Miejskim Ośrodku Sztuki prowadzi warsztaty pn. SZTUKowanie, SZTUKowanki dla najnajmłodszych i SZTUKO(S)TWORY. W minionym roku jej projekt pt. “Ślady w procesie” został wybrany w konkursie grantowym programu Kultura Tędy Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze (dofinansowanego w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury).

Zapraszamy!

Zapisy od 16 stycznia 2017 r. osobiście w Miejskim Ośrodku Sztuki w godz. 9.00 – 15.00 (trzeba wypełnić kartę zgłoszenia)
I tydzień zajęć dla dzieci w wieku 7-9 lat:
1-3.02.2017 (środa-piątek) godz. 10.00-13.00
II tydzień zajęć dzieci w wieku 10-12 lat:
8-10.02.2017 (środa-piątek)  godz. 10.00-13.00

Odpłatność 30 zł/os. za 3 dni warsztatów.
Dzieci uczestniczą w trzydniowym cyklu zajęć.
Ilość miejsc ograniczona.

Więcej informacji:
tel. 95 733 25 67
kucharczyk@mosart.pl


plakat ferie

wróć