MENU

Edukacja

zakończenie MISIETUPODOBA 2010/2011

13 czerwca o godz. 10.00 odbyło się uroczyste zakończenie warsztatów sztuki współczesnej MISIETUPODOBA.

W tegorocznej edycji wzięło udział ok. 340 dzieci w wieku 7-9 lat ze szkół z Gorzowa Wlkp., Deszczna i Ulimia.
Podczas zakończenia zaprezentowane zostały prace dzieci oraz dokumentacja fotograficzna z warsztatów. Odbyło się również uroczyste wręczenie dyplomów. Na koniec zaprosiliśmy wszystkich na zabawę w klimacie piknikowym w Krainie Plastikowych Hocków Klocków. Przygrywał nam zespół Hermaszewski (Wojtek Potocki i Maurycy Kiebzak).

Dziękujemy zakładom piekarskim "OSKROBA" Tadeusz Stępniak Dystrybucja - Rejon Zachodni za ufudnowanie wypieków.
Druga edycja MISIETUPODOBA w Miejskim Ośrodku Sztuki odbyła się pod hasłem „Sztuka jest wokół nas”. Sztuka przepełnia wszystkie aspekty naszego życia, tak jak życie codzienne przenika do sztuki. To przekonanie próbowaliśmy uzmysłowić uczestnikom - najmłodszym odbiorcom sztuki.
W tym roku zajęcia prowadzili artyści związani z grupą MISIETUPODOBA z Poznania: Ewa Bone i Ewa Kozubal (pomysłodawczynie autorskiego cyklu zajęć) oraz Barbara Kaja Kaniewska (fotografik, twórca filmów video), Radosław Błoński RESKO (twórca murali i graffiti) oraz Krzysztof Matuszak (artysta plastyk).
Dołożyliśmy wszelkich starań, by tak jak to było w roku ubiegłym, poznanie odbywało się przez przeżycie, doświadczenie każdego dziecka biorącego udział w zajęciach. Staraliśmy się dobrać tematykę warsztatów, metody pracy oraz media i techniki plastyczne tak, by odpowiadały potrzebom dzieci i pobudzały ich swobodną aktywność twórczą. Podczas tej edycji zajęć dzieci pracowały nad Fotoplastikonem, w którym zamieniły się w filozofów starożytnej Grecji; opracowały historię i kadry komiksu, który wyeksponowaliśmy w przestrzeni Galerii Sztuki Najnowszej; upiekły pierniki, które podarowały podopiecznym gorzowskiego Hospicjum i Schronisku św. Brata Alberta; były aktorami i twórcami teatru lalek; zaprojektowały i wykonały koszulki; stworzyły abstrakcyjny autoportret, mural przy Miejskim Ośrodku Sztuki oraz ekologiczny – plastikowy plac zabaw. Mamy nadzieję, że każde spotkanie było dla dzieci przygodą i wyzwaniem. Wszystkim dzieciom życzymy udanych i twórczych wakacji.


wróć