MENU

REPERTUAR
Zobacz wszystkie >
środa 22 lutego 2017
19:00

Śliczna jesteś Laleczko - wideo performans i spotkanie z artystką
kup bilet

Zapraszamy do udziału w nowym programie "KINO i SZTUKA”. Łączymy nasze siły, czyli sztukę, film oraz edukację. Duży ekran oddajemy artystom wizualnym – autorom filmów pełnometrażowych, dokumentalnych, fabularnych, animacji czy wideo performance. Pokazujemy filmy reżyserowane przez kuratorów, artystów i o artystach, które wychodzą poza ramy tradycyjnego kina. Prezentujemy kino, które jest otwarte na tradycję i eksperyment oraz takie, które nie jest obojętne na kwestie społeczne. „KINO i SZTUKA” to także okazja do dyskusji z twórcą filmu – po projekcji kinowej zapraszamy na spotkania z artystami.

 

"Śliczna jesteś Laleczko" - wideo performans Aleksandry Kubiak z udziałem Elżbiety Lisowskiej-Kopeć (pokaz - s. kinowa).
Po projekcji spotkanie z artystką poprowadzi Marta Gendera (s. multimedialna).
Wstęp wolny.

 

Najnowsza realizacja Aleksandry Kubiak odnosi się do osobistej traumy związanej z tragiczną śmiercią matki. „Śliczna jesteś Laleczko” to film, w którym metody wypracowane w poprzednich realizacjach zostały zastosowane do autoanalizy i próby wywołania katharsis u samej autorki. Odgrywa ona tutaj wiele ról: jest animatorką procesu, reżyserką filmu, podmiotem artystycznego i terapeutycznego eksperymentu. Bezpośrednimi świadkami tego działania są tylko towarzyszący artystce kamerzysta, dźwiękowiec oraz aktorka Elżbieta Lisowska-Kopeć, która wciela się w postać tragicznie zmarłej matki artystki. To wcielanie się odbywa się stopniowo, postać matki budowana jest w konsultacji z córką. Zadanie aktorskie nie jest łatwe, ponieważ zakłada odtworzenie niezwykle emocjonalnej relacji obu kobiet.
Marek Wasilewski