MENU

REPERTUAR
Zobacz wszystkie >
wtorek 14 lutego 2023
18:30

Walentynki bliżej Was
kup bilet
WYDARZENIE SPECJALNE

 

Zgodnie z naszą tradycją 14 lutego polecamy się nie tylko zakochanym, ale wszystkim, którzy chcą spędzić miły wieczór w kinie. Zabierzcie mamę, brata, przyjaciółkę, sąsiada, bliską Wam osobę - niech Wasze serducha zabiją szybciej przed wielkim ekranem. Możecie liczyć na niespodzianki oraz słodkie co nieco.

 

godz. 18:30 HEDI

reżyseria: Mohamed Ben Attia
występują: Majd Mastoura, Rym Ben Messaoud, Sabah Bouzouita
Tunezja/Belgia/Francja 2016, obyczajowy, 88 min, od 15 lat


Hedi, wykształcony, młody człowiek, wykonuje pracę, która nie daje mu satysfakcji, zmaga się ze społecznymi konwenansami, nie posiada przyjaciół, ale ma za to nadopiekuńczą matkę, która próbuje decydować za niego. Mężczyzna przygotowuje się do ślubu z wybraną przez rodziców dziewczyną. Początkowo, nic nie zwiastuje komplikacji, ale sytuacja zmienia się, gdy – podczas wizyty w nadmorskim kurorcie – Hedi zakochuje się w przewodniczce turystycznej. Czy zdoła jednak wyjść poza tradycje i narzucane od lat konwencje?
Srebrny Niedźwiedź za najlepszą rolę męską i za najlepszy debiut na MFF w Berlinie 2016.


 

Po filmie czas umili Wam Łukasz Jakubowski - kompozytor, wokalista i pianista. Występował w wielu miejscach w Polsce, współpracował m.in. z krakowską Piwnicą pod Baranami. Podczas recitalu zaprezentuje nastrojowe utwory poetyckie i popowe.

 

Karnet na Walentynkowy wieczór: 20 zł od osoby.