MENU

Wystawy

NOT.FOT.

Notatnik fotograficzny Władysława Hasiora

17.11.2017, 18:00

Magazyn „NOT.FOT.” to publikacja dedykowana wyjątkowemu dziełu z kolekcji Muzeum Tatrzańskiego – Notatnikowi fotograficznemu Władysława Hasiora. To niezwykłe archiwum wizualne składa się z 20 tysięcy przezroczy, wykonanych na przestrzeni niemal 30 lat i usystematyzowanych przez artystę w cyklach tematycznych. To unikalny w tej skali, wyrazisty dokument polskiej kultury wizualnej ostatniej ćwierci XX wieku, a jednocześnie pasjonujący, fotograficzny szkicownik sławnego artysty, który służył mu również za narzędzie do pracy popularyzatorskiej i edukacyjnej.

W spotkaniu w wezmą udział Julita Dembowska – kuratorka Galerii Władysława Hasiora i autorka tekstu do magazynu oraz Joanna Trznadel – koordynatorka projektu publikacji „NOT.FOT.”. Goście opowiedzą o „Notatniku Fotograficznym” Hasiora, jego archiwum w Muzeum Tatrzańskim oraz o akcjach performatywnych Mistrza, a także o pracy nad magazynem „NOT.FOT.” i dalszych planach wydawniczych. Podczas spotkania zaprezentowany zostanie również film – pokaz slajdów z „Kina” Władysława Hasiora wraz z autentycznym nagraniem opowieści Mistrza.


Julita Dembowska – kuratorka Galerii Władysława Hasiora i autorka tekstu do magazynu oraz Joanna Trznadel – koordynatorka projektu publikacji „NOT.FOT.”

wróć