MENU

Wystawy

Dom pod Zwariowaną Gwiazdą - film Rafała Wilka

17.10.2017, 18:00
Dom pod Zwariowaną Gwiazdą
film Rafała Wilka, 30'

po projekcji spotkanie z artystą poprowadzi Marta Gendera

Film opowiada mało znaną historię warszawskiego zoo, jego opiekunów i mieszkańców. W modernistycznej willi, zwanej Domem pod Zwariowaną Gwiazdą, zbiegły i przechowały się niezwykłe historie przebywających tam gości (także zwierząt). Podczas okupacji Warszawy dyrektor zoo Jan Żabiński wraz z żoną Antoniną, z ogromnym poświęceniem ukrywali Żydów w swojej willi znajdującej się na terenie Ogrodu, za co po wojnie zostali uhonorowani tytułem Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata.

Rafał Wilk (ur. 1979) – absolwent malarstwa na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego w pracowni prof. Ryszarda Woźniaka. Realizuje cyfrowe animacje wideo, fotografuje, maluje obrazy w technice olejnej na płótnie. Poszukuje przestrzeni do własnej wypowiedzi na styku malarstwa, fotografii i filmu, między obrazem jednostkowym a multiplikowanym. Jego prace często mają charakter symulacji. Z upodobaniem podszywa się pod narratora opowieści z przeszłości. Mieszka i pracuje w Warszawie.

KINO i SZTUKA
Łączymy nasze siły, czyli sztukę, film oraz edukację. Duży ekran oddajemy artystom wizualnym – autorom filmów pełnometrażowych, dokumentalnych, fabularnych, animacji czy wideo performance. Wyświetlamy filmy reżyserowane przez kuratorów oraz artystów, które wychodzą poza ramy tradycyjnego kina. Prezentujemy kino, które jest otwarte na tradycję i eksperyment oraz takie, które nie jest obojętne na kwestie społeczne. „KINO i SZTUKA” to także okazja do dyskusji z twórcą filmu – po projekcji kinowej zapraszamy na spotkania z artystami.

Wstęp wolny


wróć