MENU

WYDARZENIA

Czy wiesz, że tęcza świeci w ciemnościach? - afterparty

Po otwarciu wystawy "Czy wiesz, że tęcza świeci w ciemnościach?" o godzinie 21:00 zapraszamy do klubu Sejf na afterparty zorganizowane we współpracy z SEJF & DYM i V GORZOWSKI SPLIN FESTIWAL / 10-11.09.2021. Koncerty zagrają Niepokoje Gościnne, Robert Piotrowicz oraz Rashad Becker.

 

Niepokoje Gościnne
Niepokoje Gościnne z założenia mają być platformą do multidyscyplinarnego dialogu artystycznego w różnych konfiguracjach, bez stałego składu. Pierwsze wydawnictwo dla Gusstaff Records jest efektem współpracy muzyków pochodzących z Gorzowa Wielkopolskiego, znanych z takich projektów jak Dynasonic, wd30, Młyn czy Kawałek Kulki. NiepokojeGościnne to projekt, który jest nastawiony na wyjście poza schematy, nie ukierunkowując się na konkrente nurty.

https://www.youtube.com/watch?v=JUfmRFRdB9A
https://www.youtube.com/watch?v=wjrsejR8RjQ
https://polifonia.blog.polityka.pl/2021/06/16/29562/

 

Robert Piotrowicz
Artysta dźwiękowy, kompozytor, improwizator, współzałożyciel Musica Genera Festival oraz wytwórni Musica Genera. Jest autorem słuchowisk, instalacji, muzyki teatralnej, współpracuje z innymi artystami przy formach audiowizualnych i spektaklach. Regularnie występuje na licznych festiwalach na całym świecie. Podczas koncertów tworzy nasycone i pełne detali formy, korzystając z syntezatora analogowego i komputera. Jego muzyce równie blisko jest do współczesnej kompozycji elektroakustycznej, jak i do sound artu.
Piotrowicz podczas koncertu, zagra w dużej części muzykę z najnowszej płyty "Euzebio". Album został nagrany na syntezatorach, jednak ostateczny kształt poszczególnych utworów i obraz dźwiękowy całości daleko wykracza poza ramy elektronicznej gatunkowości. Instrument nie stanowi tu celu samego w w sobie, lecz staje się narzędziem poszerzonej formuły, budulcem bogatej przestrzennie i różnorodnej płyty.

 

Rashad Becker jest kompozytorem i muzykiem rezydującym w Berlinie. Jego kompozycje to wielowarstwowe narracje zamieszkałe przez zespoły sonicznych bytów. Bytów, z których jedne są próżne, inne nieśmiałe, niektóre agitują, a inne są gotowe się poddać. Często pojawia się tragi-komiczny akcent, jak np. kreskówkowa wersja czegoś, co mogłoby być requiem ze snu (lub równie dobrze tańcem płodności z innego wymiaru).
Rashad wystepuję przede wszystkim jako artysta solo, ale podejmuje również stalą współpracę artystyczną z Elim Keszlerer, Moritzem von Oswaldem czy formacją Moleglove, której jest członkiem. Współpracował również z artystami i artystkami takimi jak Okkyung Lee, Andre Vida, Ashley Paul, and Valerio Tricoli.

 

'Rashad Becker’s work is probably the closest thing we currently have to a disturbing glimpse through a rupture in the fabric of reality. Cherish it appropriately' — Brainwashed
'Becker’s deft manipulation of the oddball sounds he creates allows him to elevate what could have been hazy sketches into the realm of high art' — The Quietus


wróć