MENU

WYDARZENIA

DYM 2021

DYM Festiwal 2021 w MOS - 22.07.2021 od 18:00

Spektakl Święto Wiosny: Preludium Moniki Błaszczak i Luisy Mateo Dupleich Rozo.

Czerpiąc z głębi ludzkiego ciała i połączeń tkanki z pamięcią, tworzymy odę do pragnień ludzkiej skóry. Dążymy do bardziej transparentnego rozumienia przyjemności, relacji międzyludzkich i płodności. Budujemy ogród, w którym celebruje się zdolność ludzkiego ciała do tworzenia asamblaży. Opłakujemy straty naszego środowiska, przywołujemy przestrzeń pamięci o naszej kosmicznej naturze i pragnieniu przetrwania, snując opowieść o esencji wspólnego życia i queerowych formach odczuwania. Pamiętając o ciągłym stanie wysiedlania z naszych domów, przemianach naszych tożsamości i społeczności, których jesteśmy częścią, splatamy razem nasze emigranckie dziedzictwo Ameryki Południowej i Europy Wschodniej, aby nawiązać dialog z przeszłością i przyszłością, które nawiedzają nas jak duchy. Jako formę świętowania naszej młodości, naszego uczucia i naszej płodności, stworzyłyśmy sceniczne krajobrazy jako wyraz naszego wspólnego życia, określając siłę naszego związku jako preludium na resztę czasu.

https://www.youtube.com/watch?v=PSg5lwkfoXU

 

Koncert Czajka i Puchacz:

Czajka i Puchacz to duet słoweńskiej pianistki Kai Draksler (Punkt.Vrt.Plastik, Kaja Draksler Octet) i polskiego perkusisty Szymona Gąsiorka (Pimpono Ensemble, Alfons Slik).
W ich muzyce idiom muzyki konkretnej i europejska szkoła swobodnej improwizacji spotykają melodie przypominające disco polo, rockowe riffy czy stukot dzięcioła.
W lipcu 2020 ukazał się debiutancki album zespołu „Bivališča” nakładem słoweńskiej wytwórni Klopotec.

https://www.youtube.com/watch?v=IDvUij84AM4

Pełny program festiwalu: DYM Festiwal


DYM Festiwal - plakat

wróć