MENU

WYDARZENIA

                      

ADAPTACJE - Karolina Jabłońska

Plakaty na przystankach MZK od 4.01 do 31.01.2021.
Lokalizacje:
- ul. Estkowskiego (naprzeciwko AWF)
- ul. Walczaka (naprzeciwko białego kościoła, w kierunku)
- ul. Jagiełły (przy Łaźni )

Karolina Jabłońska - ur. w 1991 roku w Niedomicach. Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskała w pracowni prof. Leszka Misiaka w 2015 roku. Uczestniczka programu stypendialnego na UMPRUM – Uniwersytecie Artystyczno- Przemysłowym w Pradze (2014/15).
Mieszka i pracuje w Krakowie. Zajmuje się głównie malarstwem, tworzy także rysunki i rzeźby. Wraz z Tomaszem Kręcickim i Cyrylem Polaczkiem założyła i prowadzi krakowską galerię Potencja.

 


Adaptacje. Sztuka w przestrzeni Gorzowa
Podczas kolejnego lockdownu Miejski Ośrodek Sztuki wychodzi z działaniami także poza obiekt przy ul. Pomorskiej. Do udziału w projekcie zaproszono artystów z Polski i zagranicy, którzy komentują doświadczenie funkcjonowania w tym wyjątkowym okresie wymagającym bezustannej adaptacji do nowych warunków. Sztuka zaistnieje w przestrzeni Gorzowa: pojawi się na billboardach, plakatach, w pustych witrynach; zatrzyma nas w centrum miasta i na jego obrzeżach. Celem projektu jest zachęta do wspólnej uważnej refleksji nad współczesnością.
 
Artyści: Basia Bańda, Gosia Bartosik, Sławomir ZBIOK Czajkowski, Paweł Dunal, Michał Frydrych, Jakub Gliński, Karolina Jabłońska, Magdalena Łazarczyk, Dominika Olszowy, Marta Romankiv, Simone Ruess, Paweł Susid, Małgorzata Wielek – Mandrela, Wykwitex, Paweł Żukowski
Kuratorzy: Marta Gendera, Gustaw Nawrocki, Bartosz Nowak
Projekt graficzny: Monika Szalczyńska


Karolina Jabłońska, Gimnastyka, 90 x 70 cm, olej na płótnie, 2020

Karolina Jabłońska, Sleeping tondo, olej na płótnie, Ø 120 cm

Karolina Jabłońska, Spanie, olej na płótnie, Ø 120 cm

wróć