MENU

Wystawy

Czy Gorzów potrzebuje Forum Kultury?

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz Miejski Ośrodek Sztuki zapraszają na spotkanie:

Czy Gorzów potrzebuje Forum Kultury?

Środa, 24.05.2017, 18:00
Miejski Ośrodek Sztuki, ul. Pomorska 73, Gorzów Wlkp.

W ostatnich latach w całej Polsce możemy obserwować wysyp forów i kongresów kultury o charakterze regionalnym i lokalnym. Czy potrafimy w końcu wspólnie rozmawiać o tym, dlaczego kultura jest ważna? Jak te spotkania przekładają się na lokalną politykę kulturalną? Czy taka inicjatywa sprawdziłaby się w Gorzowie?

Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone inicjatywie utworzenia Forum Kultury w Gorzowie Wielkopolskim. Wspólnie ze środowiskiem kultury chcemy zastanowić się jak poprawić warunki funkcjonowania kultury w mieście oraz stworzyć możliwość jej rozwoju. Czekają nas nowe wyzwania związane z rozwojem miasta, nowymi formami komunikacji czy rewitalizacją. Kultura powinna być coraz bliżej mieszkańców. Czy potrzebne jest nam do tego Forum Kultury? Spotkanie poprowadzi Artur Celiński, szef zespołu DNA Miasta, który zaprezentuje przykłady podobnych inicjatyw w Polsce.

Spotkanie rozpocznie się rozdaniem stypendiów artystycznych przez Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego Jacka Wójcickiego. Do aktywnego udziału w spotkaniu zachęcamy przedstawicieli instytucji, organizacji pozarządowych, inicjatyw niezależnych, animatorów, artystów, media i wszystkich zainteresowanych kulturą mieszkańców!

Artur Celiński – ekspert od polityki kulturalnej i znaczenia kultury dla rozwoju miast. Promotor innowacji w zarządzaniu politykami publicznymi i wprowadzaniu narzędzi dialogu obywatelskiego. Politolog, komentator życia publicznego. Wiceprezes Zarządu Res Publica, szef zespołu DNA Miasta i zastępca redaktorki naczelnej Magazynu Miasta. Prowadzi szkolenia dla urzędników administracji publicznej dużych i średnich miast. Pomysłodawca i koordynator badania „DNA Miasta: Miejskie Polityki Kulturalne”. Redaktor i współredaktor ponad 10 raportów badawczych dotyczących polityki kulturalnej w polskich miastach. Współpracował przy tworzeniu polityk kulturalnych w Gdyni, Łodzi, Bydgoszczy i Elblągu. Pełni rolę konsultanta przy programie „Koalicji miast” realizowanej przez Wrocław, Katowice, Gdańsk, Łódź i Lublin. Koordynator procesu tworzenia strategii rozwoju polityki kulturalnej w Olsztynie i Koszalinie.


Czy Gorzów potrzebuje Forum Kultury?

Czy Gorzów potrzebuje Forum Kultury?

Czy Gorzów potrzebuje Forum Kultury?

Czy Gorzów potrzebuje Forum Kultury?

Czy Gorzów potrzebuje Forum Kultury?

wróć