MENU

Wystawy

Spotkanie z cyklu LITERAT I JEGO... REDAKTOR

Miejski Ośrodek Sztuki
w Gorzowie Wlkp.
zaprasza na V spotkanie z cyklu

LITERAT I JEGO...
REDAKTOR

19.11.2015 r., godz. 18:00


JOANNA STARKOWSKA  
Rocznik 1987. Bytomianka. Miłośniczka kopalń, hut i innych obiektów industrialnych.
Z wykształcenia matematyk. Pracowała m. in. jako hostessa, korepetytor, asystentka w banku, tańczący audytor w międzynarodowej korporacji. Obecnie – młodszy analityk finansowy.
Pisze od zawsze, nie tylko wiersze. Publikowała w antologiach pokonkursowych, tomiku zaprzyjaźnionej grupy „Obok Sceny”, w prasie, radiu i Internecie. Związana z Grupą Literyczną „Na Krechę”, wspomnianą wcześniej „Obok Sceny”, Chorzowskim Portem Poetyckim oraz Dąbrowską Brygadą Poetycką. Wiosną 2015 roku nakładem Zaułku Wydawniczego „Pomyłka” ukaże się jej debiutancki tom pt. Ballada o wyrzynarce.
http://www.zaulekpomylka.pl/Starkowska_Joanna-ab0-39.html


KAROL SAMSEL
Mieszka w Ostrołęce. Członek Związku Literatów Polskich i współredaktor działu „Krytyka Literacka” portalu www.literaci.eu. Członek Stowarzyszenia Kultury Europejskiej (SEC). Studiuje polonistykę i filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutował w „Poetyckim Almanachu Kurpiowszczyzny” (TPO, 2002). „AltissimumAbiectum” to jego szósty tom poetycki. Poprzednie to: „Labirynt znikomości” (TPO, 2003), „Czas teodycei” (TPO, 2007) i „Manetekefar” (Nowy Świat, 2009). „Kamienie. Pieśni pożegnania” (Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki, 2010), „Dormidoria” (Wydawnictwo Nowy Świat, 2011).  Publikował m.in. w „Poezji Dzisiaj”, „Szafie”, „Tekstualiach”, „ZNAJ-u”, „Kozimrynku”, „Zeszytach Poetyckich” i „Znad Willi”. W twórczości szczególnie ważny jest dla niego problem teologii wobec egzystencjalizmu. Aktywny uczestnik życia kulturalnego i recenzent literacki. Jego wiersze przełożono na język bułgarski i serbski. Od 2009 r. członek Związku Literatów Polskich. Laureat  nagrody im. Władysława  Broniewskiego.
 http://www.zaulekpomylka.pl/Karol_Samsel-ab0-21.html
 


Koncepcja i prowadzenie cyklu spotkań - Beata Patrycja Klary
 

 

TV Teletop


wróć