MENU

Film
REPERTUAR
Zobacz wszystkie >

Przegląd filmów Woody'ego Allena: Allen jakiego pokochaliście!

24 - 26 kwietnia

W ramach przeglądu pokazanych zostało 5 wczesnych filmów Woody'ego Allena.

Neurotyczny autor naszych czasów!


Woody Allen należy do najoryginalniejszych przedstawicieli kina autorskiego. Prześmiewca rzeczywistości i konwencji, mistrz autocytatów, inteligentny satyryk, który w swoich filmach ukrywa się pod postacią neurotycznego, niepewnego siebie wrażliwca.
Przez wiele lat jego znakiem rozpoznawczym był nie tylko specyficzny, oparty na komizmie sytuacyjnym i słownym humor, ale i bohaterowie. Filmowy świat Allena zapełniają jednostki nieprzeciętne, często noszące znamiona absurdu i niemal zawsze konfrontujące własne życie z losami bohaterów z wielkiego ekranu. Jego postacie chodzą do kina, oglądają filmy i zanurzają się w fikcyjnych światach bardziej niż w rzeczywistości. Dlatego też kluczem do zrozumienia allenowskich historii jest znajomość innych, wcześniejszych dzieł filmowych.

Trzydniowy przegląd to wędrówka przez wczesne filmy mistrza: od lekkich, bliskich konwencji slapstickowej, komedii do obrazów, w których króluje żart sytuacyjno – wizualny.
Dla kinomana to pozycja obowiązkowa, a przy okazji świetna i inteligentna rozrywka.

 


Projekcje odbędą się w sali multimedialnej
Cena biletu: 10 zł
Karnet: 40 zł

Program:

24 kwietnia (piątek)
18:30  Jak się masz koteczku?
(What's Up, Tiger Lily?)
20:00  Bierz forsę i w nogi (Take the Money and Run)

25 kwietnia (sobota)
20:00  Bananowy Czubek (Babanas)

26 kwietnia (niedziela)
18:00  Zagraj to jeszcze raz, Sam (Play It Again, Sam)
19:45  Wszystko co zawsze chcieliście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać (Everything You Always Wanted to Know About Sex’ But Were Afraid to Ask)

 

 


wróć